> Blog > Endpoint Education Upgrade – licence pro správu Android zařízení #2 NASTAVENÍ
Endpoint Education Upgrade – licence pro správu Android zařízení #2 NASTAVENÍ
Zdá se to podivné, ale pro správné fungování aplikace na školních tabletech je potřeba udělat více než jen ji nainstalovat. Je velmi důležité vše správně nastavit. Proto postupujte obezřetně a nevynechejte žádné nastavení, případně vše pečlivě zkontrolujte podle pokynů níže. V případě problémů se na nás kdykoliv obraťte – info@edugo.cz.
Jak vše správně nastavit?
Otevřete administrátorskou konzoli vašeho školního Google Workspace a v levém panelu klikněte na Aplikace > Webové a mobilní aplikace. V nabídce pak uprostřed klikněte na odkaz „Nastavení“ a následně na „Nastavení pro Android“.

Otevře se vám nová záložka, která vás odkáže do místa Zařízení > Mobilní aplikace a koncové body > Nastavení pro Android, zde nalezněte položku Aplikace a sdílení dat – viz obrázek níže. Na tuto položku klikněte.

Nejprve upravte nastavení „Dostupnost aplikací“, aby byly dostupné pouze povolené aplikace – viz obrázek níže.

Všimněte si, na obrázku výše, modrého obdélníku, který vás upozorňuje, že nastavení bude účinné, pouze pokud bude ovládací prvek možnost správy mobilních zařízení nastaven na Rozšířené. Klikněte tedy na modrý nápis „možnost správy mobilních zařízení“. Opět se vám otevře nová záložka.

Zde klikněte na „Správa mobilních zařízení“ a vyberte „Vlastní“ a vše nastavte stejně jako na obrázku níže.

Možnost „Pokročilá“ nedoporučujeme, protože vyžaduje instalaci aplikace Device Policy na tablety. Vzhledem k tomu, že tablety budou pravděpodobně využívány pouze pro běžnou výuku a nehrozí ztráta citlivých dat, není tato varianta nutná. Aktivací získáte větší kontrolu pro případ ztráty a odcizení. Získáte například možnost vzdáleně vymazat citlivá data.
Jak vzdáleně nastavit Wi-Fi síť na tabletech?
Na tablet můžete vzdáleně nastavit i školní Wi-Fi síť a tuto síť například upřednostnit a následně uživatelům kompletně zakázat možnost měnit toto nastavení. V následujících krocích si ukážeme přesný postup.
V levém panelu klikněte na Zařízení > Sítě a zde přejděte na nastavení Wi-Fi – viz obrázek níže.

Nejprve vyberte organizační jednotku, pro kterou budeme přiřazovat školní Wi-Fi. Připomínám, že se bude jednat o organizační jednotku, kde máte umístěny vytvořené uživatele pro správu tabletu (např. tablet01@vaseskola.cz). V menu vyberte v pravém rohu odkaz „Přidat Wi-Fi„, které vám otevře nové okno nastavení.

V novém okně zaškrtněte položku „Povoleno pro sekci Android“ a přejeďte níže.

Zde (viz obrázek níže) můžete nastavit přístupové údaje pro vaši školní Wi-Fi síť. Položku „Název“ a „SSID“ vyplňte shodným názvem vaší Wi-Fi (jméno přístupového bodu). Doporučujeme zaškrtnou „Automaticky připojit“ a nakonec vyberte typ „Nastavení zabezpečení“. V našem případě to je WPA3 a napište zde své heslo k bezdrátové sítí.

Úplně dole nezapomeňte na tlačítko „Uložit“. A je hotovo.
Jak zablokovat, aby žák nemohl sám měnit Wi-Fi?
V levém panelu klikněte Zařízení > Mobilní aplikace a koncové body > Nastavení > Android. Zde nalezněte panel, který umožňuje nastavení Sítě – viz obrázek níže.

Následně opět vyberte vámi požadovanou organizační jednotku a vypněte „Povolit změny nastavení sítě Wi‑Fi„. Nezapomeňte vše uložit. Okamžitě se dané nastavení na tabletu projeví a žák nebude moci vůbec vstoupit do nastavení sítě Wi-Fi. V případě potřeby můžete zvážit vypnutí i dalších služeb.

Vykročte správným směrem ještě dnes!
Zvolte nejlepší IT řešení pro vaši školu co nejdříve! Google for Education vás nezklame.
Napište nám Zavolejte nám